Mobilioji sveikatos klinika
Kontaktinis asmuo (8 5) 216 0014, Vijolė Šileikienė, Socialinės pagalbos skyriaus vedėja
Darbo laikas:
Mikrorajonas
Vieta
Laikas
Kirtimai („taboras“)
Dariaus ir Girėno g. 185
(1 autobuso žiedas)
d. d. 13.00–15.00
Stotis
Prie „Iki“ parduotuvės
d. d. 16.00–17.00
Vilniaus priklausomybės ligų centras jau beveik du dešimtmečius įgyvendina žalos mažinimo (žemo slenksčio) paslaugas, pasiekiančias pažeidžiamas asmenų grupes jų įprastoje aplinkoje. Prasidėjusios nuo saujelės gatvės socialinių darbuotojų, vykdžiusių švirkštų ir adatų keitimo programą keliuose sostinės rajonuose, žemo slenksčio paslaugos plėtėsi – joms efektyviau įgyvendinti buvo įsigytas mėlynasis autobusiukas, ilgus metus kursavęs į Kirtimų gyvenvietę, o nuo 2010 m. jį pakeitė iki dabar veikianti mobilioji klinika. Kasdien ji aplanko miesto vietas, kuriose telkiasi švirkščiamųjų narkotikų vartotojai ir sekso paslaugų teikėjai.
Teikdama žemo slenksčio paslaugas klinika stabdo ŽIV ir kitų tarp pažeidžiamų asmenų grupių paplitusių infekcinių ligų (virusinio hepatito C, sifilio) plitimą. Mobilioje klinikoje dirbantys socialiniai darbuotojai konsultuoja švirkščiamųjų narkotikų vartotojus, nesigydančius sveikatos priežiūros įstaigose, pataria jiems, kaip apsisaugoti nuo ŽIV ir kitų ligų, motyvuoja gydytis, keičia švirkštus, adatas, dalina prezervatyvus, teikia informaciją, kur kreiptis slegiant medicininėms, socialinėms ar psichologinėms problemoms.
Per savo veiklos metus, mobilioji klinika itin prisidėjo prie ŽIV ir hepatito C prevencijos sostinėje ir šalyje, o į gydymą buvo nukreipta virš šešių tūkstančių asmenų. 

Respublikinis priklausomybės ligų centras
Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 190999616
Gerosios Vilties g. 3
LT-03147 Vilnius
Tel. (8 5) 213 7808
d. d. 7.00–18.00 val.
Faksas (8 5) 216 0019
rplc[eta]rplc.lt, www.rplc.lt, www.facebook.com/resplc
 

 

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners