Keičiama Vilniaus priklausomybės ligų centro paslaugų teikimo tvarka

2017-03-30

Artėjant LR sveikatos apsaugos ministerijos suplanuotai priklausomybės ligų centrų reformai, Vilniaus priklausomybės ligų centro paslaugų teikimo tvarka keičiama pagal antrinio lygio sveikatos apsaugos įstaigų tvarką. Tai reiškia, kad nuo 2017 m. balandžio 1 d., norintieji gauti VPLC teikiamas gydymo paslaugas į VPLC turės atvykti su šeimos gydytojo ar psichikos sveikatos centro gydytojo psichiatro išduotu siuntimu. Priklausomybės ligų gydymo srities reforma siekiama, kad priklausomybės ligų, kaip ir bet kokių kitų ligų, gydymo paslaugos būtų kompensuojamos iš privalomojo sveikatos draudimo lėšų.

„Iki šiol priklausomybės ligų gydymo finansavimo šaltiniai nuolat kito – savivaldybių biudžetai, valstybės biudžetas, kai kurios paslaugos buvo apmokamos iš PSDF, o kitos – ne ir pan. Gydymo paslaugų apmokėjimas iš PSDF turėtų padėti standartizuoti ne tik priklausomybės ligų gydymo finansavimą, bet ir šią sveikatos apsaugos sritį. Priklausomybės ligos yra pripažinti susirgimai, įtraukti į tarptautinę ligų klasifikaciją, todėl neturėtų būti išskiriami iš visų kitų. Toks išskyrimas buvo ne tik nepatogus, bet ir dar labiau gilino su šiais susirgimais susijusią stigmą“, – sako Vilniaus priklausomybės ligų centro direktorius doc. Emilis Subata.

Vilniaus priklausomybės ligų centre gydymas išimties tvarka teikiamas ir privalomuoju sveikatos draudimu nedraustiems asmenims, dažniausiai priskiriamiems prie socialiai pažeidžiamų asmenų grupių. Pasak doc. E. Subatos, vykdant priklausomybės ligų gydymo reformą, bus būtina atsižvelgti į nedraustų asmenų skaičių ir jiems skirtų paslaugų poreikį. „Nors privalomojo sveikatos draudimo neturinčių asmenų skaičius pastaraisiais metais sparčiai mažėjo ir dabar jie tesudaro 15–20 proc. visų pacientų, poreikis išlieka. Socialiai pažeidžiamiems asmenims dažnai reikalingas kompleksinis gydymas – didesnė ne tik priklausomybės ligų, bet ir infekcijų rizika – tuberkuliozės, ŽIV, hepatito C“, – aiškina dr. E. Subata.

Vilniaus priklausomybės ligų centras taip pat primena, kad LR sveikatos apsaugos ministerijos teisės aktai užtikrina galimybę gauti priklausomybės ligų gydymo paslaugas neatskleidžiant asmens tapatybės. Pasirinkus šią paslaugą, siuntimo iš pirminės sveikatos priežiūros įstaigos nereikės, tačiau už ją teks susimokėti iš asmeninių lėšų (paslauga jau negalės būti finansuojama iš asmens privalomojo sveikatos draudimo).

Daugiau informacijos apie VPLC teikiamas gydymo paslaugas rasite http://vplc.lt/paslaugos.Respublikinis priklausomybės ligų centras
Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 190999616
Gerosios Vilties g. 3
LT-03147 Vilnius
Tel. (8 5) 213 7808
d. d. 7.00–18.00 val.
Faksas (8 5) 216 0019
rplc[eta]rplc.lt, www.rplc.lt, www.facebook.com/resplc
 

 

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners