VPLC sukvietė Lietuvos specialistus į mokymus

2010-10-09

Spalio pirmąją savaitę Vilniaus priklausomybės ligų centras sukvietė psichikos sveikatos centrų ir priklausomybės ligų centrų specialistus į seminarus apie farmakoterapiją opioidiniais vaistais ir žemo slenksčio paslaugas bei mirčių nuo perdozavimo prevenciją. Seminarus vedė ir patirtimi dalinosi specialistai praktikai iš Čekijos, Ispanijos ir Maltos. Mokymų turinys – tai atvejų analizė ir veiksmingas darbo organizavimas.

„Čekija ar Ispanija yra sukaupusios ilgą žemo slenksčio paslaugų patirtį, turi platų paslaugų spektrą ir aprėptį, nuolat atlieka mokslinius tyrimus. Dalyviai aptarė klausimus nuo medikamentų skyrimo ir priemonių, dalinamų žemo slenksčio kabinetuose, iki pacientams ar gydytojams kuriamų naudingų mobiliųjų programėlių. Analizavo sudėtingus darbo praktikos atvejus. Projektas HA-REACT leidžia mūsų specialistams tobulėti ir pasisemti idėjų, kaip gerinti paslaugų kokybę Lietuvoje“, – seminarų svarbą pabrėžė Dovilė Mačiulytė, Vilniaus priklausomybės ligų centro projektų koordinatorė.

Vilniaus priklausomybės ligų centras trumpai pristatė sukurtą perdozavimo prevencijos mokymų modulį ir pasidalino įgyvendinamos perdozavimų prevencijos iniciatyvos rezultatais – per pirmuosius metus apie 400 pacientų dalyvavo mokymuose, išdalinta arti tūkstančio naloksono (opioidų priešnuodžio) ampulių. Perdozavimo prevencijos temą plėtojo ir praktinius mokymus seminaro dalyviams vedė Oleguer Parés-Badell, gydytojas iš Barselonos visuomenės sveikatos agentūros.

 

HA-REACT – tai Bendrųjų veiksmų projektas ŽIV ir gretutinių infekcijų prevencijai ir žalos mažinimo paslaugoms skatinti. Pagrindinėmis projekto šalys, tarp kurių yra ir Lietuva, tai tos ES narės, kuriose infekcijų plitimas ir prevencijos poreikis yra didžiausias.Respublikinis priklausomybės ligų centras
Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 190999616
Gerosios Vilties g. 3
LT-03147 Vilnius
Tel. (8 5) 213 7808
d. d. 7.00–18.00 val.
Faksas (8 5) 216 0019
rplc[eta]rplc.lt, www.rplc.lt, www.facebook.com/resplc
 

 

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners